Zgłaszanie towarów do eksportu

Informacja na temat procedur uproszczonych w miejscu - Odprawa celna eksportowa


W praktyce odprawa celna eksportowa w wyznaczonym przez Was miejscu wygląda następująco: Auto przyjeżdża bezpośrednio do Państwa firmy. Jako upoważniony przedstawiciel w Waszym imieniu robimy odprawę celną eksportowej.

W przypadku eksportu auto jest u Was ładowane. Po załadunku w wyznaczonym miejscu w Waszej firmie oczekuje na dokonanie przez nas odprawy celnej eksportowej. Po przesłaniu do nas dokumentów (faktur, specyfikacji, dokumentów przewozowych itp.) mailem lub fax-em w imieniu Waszej firmy robimy zgłoszenie celne i zgłaszamy towar do odprawy celnej eksportowej. Po dokonaniu odprawy celnej i zwolnieniu towaru przesyłamy do Was mailem wywozowy dokument towarzyszący, który należy przekazać kierowcy. Po tych czynnościach auto może jechać do Waszego klienta.

Korzyści dla Waszej firmy:

  • Odprawa celnych w miejscu wybranym przez przedsiębiorcę zamiast w oddziale celnym – oszczędność czasu i kosztów transportu.
  • Odprawa celna bez funkcjonariuszy celnych – wszelkie formalności dokonują upoważnieni pracownicy Agencji Celnej NOTOM.
  • Możliwość realizacji procedur celnych po godzinach pracy Urzędu Celnego.
  • Szybsze zwolnienie środka transportu.

W razie pytań proszę o kontakt Tomasz Nowak 603695833 e-mail: notom.tomek@gmail.com.